KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10662011
nr 1066 2011
André Lhote
(1885-1962), Frankrike
Blandteknik, André Lhote (1885-1962), Sydländskt Landskap med hus, signerad A. LHOTE, bladets mått: 32x50, ramens innermått: 45x62
Utrop:
25.000 kr
Såld:
18.000 kr
måndag 31 oktober 2016
kl 19:43:00
31/10 19:37:28
31/10 19:39:16
- Klassiska